فا   |   En
ورود به سایت
۲٧ شهریور ۱٣۹۵
همایش بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

همایش بین المللی ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران

"توسعه کسب و کار فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه ICT"

2 و 3 آبان ماه سال ۱۳۹۵

امروز، اقتصاد و فن‌آوری در کشور ايران دورانِ پرهیجانی را سپری می‌کند. در دل رشد و توسعه‌ای که همواره سرلوحه‌ ملت کارآمد و پر همت ما بوده و هست. واضح است که در عرصه‌های مختلف اقتصاد، توليد و کسب‌ و کارهای گوناگون يکی از مناسب‌ ترین و کلیدی‌ ترین زمینه‌ها، صنعت "فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات" است. عرصه‌ای بـکر و آمـاده بـراي سرمایه‌گذاری و سرشار از فرصت‌های طلايی، به دلايلی که بر هيچ کارشناسی پوشيده نيست.

 ICT، نه‌ تنها در دنيا با سرعت قابل‌ملاحظه‌ای رو به رشد و تغيير است، بلکه ظرفیت‌های موجود و زیرساخت‌های شکل‌گرفته در ايران، آن‌هم در شرايطي نه‌چندان سهل که اشاره به آن نيز لازم می‌نماید، به تحليل اهالي اين صنعت نشان از توانمندی اين کشور در منطقه و دنيا دارد. عليرغم دشواری به منابع اصلی اين دانش و افزارهای موردنیاز اعم از نرم و سخت و انسان افزار، امروز بهترين نيروهای انسانی منطقه و جهان از ايران تربیت‌ شده‌اند و رشد درخور توجهی به حاصل نشسته است.

ايران نه‌ تنها جذاب‌ ترین بازار برای تمامی تولیدکنندگان اين حوزه در دنياست، بلکه شرايط فوق‌العاده‌ای در جذب سرمایه‌گذاری و رشد را داراست. ايران در "نماي رشد فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات" يا همان "Global ICT Development Index" در زمان 5 سال موفق گرديده از رتبه 99 به 91 صعود کند. بنا به آمار رسمي IUT، ضريب دسترسی در ايران عدد 5.97 در مقابل متوسط 5.53 در دنيا می‌ باشد. ضريب نفوذ 90% شبکه همراه (موبايل) براي کل جمعيت و دسترسی 54% خانه‌ها به اينترنت شخصی و تحلیل‌هایی از این‌ دست گواه بر گوشه‌ای کوچک از معرفی بازاری پر از فرصت و رشد و تعالی ست.

برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت زیر مراجعه فرمایید:

http://www.iicic.com/ict

کنفرانس‌ها و رخدادها
آرشیو رخدادهای مرتبط

عضویت در انجمن کامپیوتر ایران